Στους παρακάτω δύο συνδέσμους θα βρείτε φωτογραφίες και βίντεο από την Ημερίδα Ευαισθητοποίησης και Τελετής Αποφοίτησης της 29/06/2016.

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Σαπών σας προσκαλεί στην Ημερίδα Ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας και στην Τελετή Αποφοίτησης των εκπαιδευομένων του. Μεταξύ άλλων θα παρουσιάσουμε τα Σχέδια Δράσης που εκπονήσαμε το Σχ. έτος 2015-2016 και συγκεκριμένα τα εξής :

Η Τσικνοπέμπτη είναι η πιο ξεχωριστή ημέρα της δεύτερης εβδομάδας του Τριωδίου. Η προέλευση αυτού του παράξενου εθίμου χάνεται στα βάθη του

Για τη συμπλήρωση 10 χρόνων λειτουργίας και προσφοράς στην εκπαίδευση και την τοπική κοινωνία, το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Σαπών σας προσκαλεί στην Ημερίδα Ευαισθητοποίησης και Τελετή Αποφοίτησης την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2015, ώρα 19:00. Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Τρίτη 12/02/2015. Η Τσικνοπέμπτη στο μυαλό των περισσοτέρων σηματοδοτεί και την εορταστική κορύφωση για τις εκδηλώσεις της Αποκριάς αφού δύο εβδομάδες μετά ακολουθούν τα Κούλουμα, το καρναβάλι και η Καθαρά Δευτέρα.

Την Τρίτη 20/1/2015 ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου σε συνεργασία με τον σύλλογο εκπαιδευομένων πραγματοποίησαν την κοπή της καθιερωμένης βασιλόπιτας για το νέο έτος και μοίρασαν δώρα στους τυχερούς.

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Σαπών σας προσκαλεί την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014 και ώρα 19:00, στην Ημερίδα ενημέρωσης, ευαισθητοποίησης & την Τελετή αποφοίτησης των εκπαιδευομένων μας για το σχολικό έτος 2013-2014. Θα χαρούμε να σας δούμε όλους εκεί. Σας περιμένουμε!!!

Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Σαπών τσίκνισε και γιόρτασε το έθιμο της τσικνοπέμπτης μαζί με εκπαιδευτικούς και εκπαιδευομένους στις 20/2/2014.

Το ΣΔΕ Σαπών συνεχίζοντας για ένατη συνεχή χρονιά την επιτυχημένη λειτουργία  όπως δείχνουν  τα συναισθήματα και η πορεία των εκπαιδευομένων του, δίνοντας τη δυνατότητα σε ενήλικες που δεν έχουν τελειώσει το Γυμνάσιο, να ολοκληρώσουν την βασική τους εκπ/ση και να πάρουν ισότιμο τίτλο με το απολυτήριο του Γυμνασίου, αποκτώντας έτσι νέες προοπτικές όχι μόνο στην αγορά εργασίας αλλά και στην κοινωνική και προσωπική τους ζωή.

Στις 23 Δεκεμβρίου 2013 οι εκπαιδευόμενοι στου ΣΔΕ Σαπών σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς τους,  ετοίμασαν μια όμορφη γιορτή  για να γιορτάσουν το πνεύμα των εορτών των Χριστουγέννων και του χρόνου που φεύγει.

Μαζεύτηκαμε στις 29/10/2014 στο σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Σαπών για να υποδεχτούμε τους μαθητές ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς. Με αισιοδοξία, κέφι και όρεξη για μάθηση και δημιουργία όλοι οι εκπαιδευόμενοι άκουσαν το καλωσόρισμα του Διευθυντή του σχολείου κου Μιχάλη Αναγνωστόπουλου ο οποίος αναφέρθηκε στη λειτουργία και στους κανόνες του σχολείου και ευχήθηκε σε όλους καλή σχολική χρονιά.